Informacje w sprawie podjętych działań w ciągu ostatnich dni

Witajcie.

Wydarzenia ostatnich dni są bardzo dynamiczne i zmieniają się z sekundy na sekundę. Każdy z nas przechodzi taką sytuację po raz pierwszy w życiu, wszyscy są pełni obaw i zarazem nadziei. W natłoku informacji naszą aktywność przenieśliśmy głównie na profil Facebookowy naszej Organizacji, gdzie zamieszczane posty osiągają zasięgi kilkuset tysięczne. Wielu Pracowników komentuje i przedstawia sytuację panujące w sklepach spółki. Zapraszamy do jego polubienia i bieżącej obserwacji : https://www.facebook.com/solidarnosc.castorama/

Nasza Organizacja w związku z zagrożeniem koronawirusem wystosowała do zarządu Castoramy 3 pisma w tym jedno, ostatnie z dnia 14 marca przesłaliśmy mailowe celem szybkiej reakcji. W piśmie z 13 marca wnioskowaliśmy o wprowadzenie szeregu zabezpieczeń dla Pracowników. Jednak z rozwojem sytuacji i szeregiem zgłoszeń od wszystkich Pracowników po sobotnich wydarzeniach, pismem z dnia 14 marca wystąpiliśmy z apelem do pracodawcy o zamknięcie sklepów dla klientów z przekierowaniem sprzedaży na e-commerce i sprzedaż na telefon. Nasz apel został podkreślony filmem który również został umieszczony w sieci. Rozpoczęliśmy akcję społeczną i wystosowaliśmy apele do Prezydenta , Premiera , Ministra Zdrowia i Pracy , GISu , przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy i wszystkich mediów o wsparcie działań w kierunku zamknięcia dla klientów sklepów jak Castorama , LM , OBI i temu podobnych.

Nasze stanowisko nie oznacza całkowitego zamknięcia sklepów , a jedynie odizolowanie Pracowników od klientów zgodnie z głosem większości Pracowników. Dnia 16 marca, otrzymaliśmy kontakt od przedstawiciela pracodawcy z prośbą o pomoc i współpracę. Niestety kontakt i współpraca na tym się zakończyła, do dnia dzisiejszego nikt się nie odezwał na nasz numer związkowy ani adres mailowy.

Wszyscy obawiamy się o życie i zdrowie własne i naszych najbliższych, dlatego będziemy robić co w naszej mocy, aby doprowadzić do realizacji postulatu zamknięcia sklepów dla klientów i przekierowania sprzedaży na e-commerce i sprzedaż na telefon.

Dochodzą do nas sygnały że coraz większa liczba Pracowników w obawie bierze zwolnienia lekarskie, co jest dla nas w pełni zrozumiałe. Tym bardziej obserwując wydarzenia ze sklepów i sprzeczne komunikaty jak ten z dnia dzisiejszego o przyjmowaniu zwrotów, choć na stronie Castoramy jest oficjalny komunikat o czasowym zawieszeniu takiej możliwości.

Uważajcie na siebie i trzymajcie się w zdrowiu.

OM NSZZ Solidarność przy Castorama Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up