INFORMACJA DLA PRACOWNIKÓW Z BYTOMIA

Witam.

W dniu 3 października na wszystkie skrzynki działowe w sklepie Castorama Bytom została przesłana jako ważna wiadomość pt. „wypłata dofinansowań” przez ADS o następującej treści :

„Z przykrością Was informuję, iż związek zawodowy NSZZ Solidarność nie odesłał w terminie protokołu  ZFŚS w związku z czym nie zostaną wypłacone dofinansowania z tą wypłatą tylko z następną.

Bardzo mi przykro ale to sytuacja na którą nie mamy wpływu.

Proszę przekażcie tę wiadomość Pracownikom.”

W tym miejscu dementujemy przekaz jakoby to była wina naszej Organizacji ! Po pierwsze komisje zgodnie z regulaminem mają się spotykać do 20 dnia każdego miesiąca, komisja na tym sklepie spotkała się dokładnie 20 września ! List został dostarczony nam bezpośrednio 28 września (bez awizowania co mogło opóźnić sprawę).  Poniżej prt. sc. ze śledzenia przesyłki.

Dodać należy że to nasza Organizacja była inicjatorem wprowadzenia zmiany żeby komisje socjalne spotykały się do 20 dnia każdego miesiąca żeby wypłaty świadczeń następowały z bieżącymi wynagrodzeniami (we wcześniejszych artykułach pisaliśmy jak wygląda sprawa i kogo się obwinia). Również nasza Organizacja wyszła z propozycją usprawnienia procesu przepływu dokumentów za pomocą skanów na co Pracodawca nie wyraził zgody !

Powyższa sytuacja pokazuje jakie jest nastawienie Pracodawcy do Związków Zawodowych ! Tym bardziej że nie jest to pierwsza próba oczerniania naszej działalności ! Warto podkreślić również że pomimo regulaminu są sklepy które robią spotkania komisji po 20 dniu miesiąca lub tak jak najświeższe protokoły jeden jest z 21 wysłany 29 a drugi z 15 a wysyłany do nas po 12 dniach !

Szanowna pani Asystentka zanim przesłała wiadomość mogła sprawdzić na stronie poczty co się dzieje z przesyłką lub mogła zadzwonić do nas z zapytaniem, czego nie uczyniła bo bardziej jej pasowało napluć na Związki Zawodowe. Sprawę na pewno nie pozostawimy w tym stanie !

Na waszym sklepie w dniu wczorajszym miało inne niemiłe zajście , czyli rozwiązanie stosunku pracy z kierowniczą działu kas. Krysia w firmie przepracowała 14 lat i próbowano jej wmówić że utracono do niej zaufanie ! Krysia rozstała się z firmą, ale na swoich warunkach ! Teraz DS będzie mógł w łatwy sposób wytłumaczyć na MSI że nie będzie turbiny bo wzrosły koszty personelu !  I że jest to jego zasługa, bo pozbył się osoby która posiadała odczynnik ludzki w sobie i miała własne zdanie ! Ale takich ludzi firma nie potrzebuje. Firma zapomniała o starej zasadzie że najważniejsi są ludzie , teraz potrzebują żołnierzy do wykonywania rozkazów ! Krysi życzymy powodzenia , choć wiemy że jest to babka z j…… i sobie poradzi tym bardziej że na dniach będzie miała spotkanie z byłą ikoną Castoramy ! A dyrekcji sklepu gratulujemy posunięcia w pozbyciu się doświadczonego Pracownika i rozwaleniu atmosfery !

Nasza Organizacja nadal funkcjonuje na Waszym sklepie , jednak w tym miejscu zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi a tym niezdecydowanym polecamy kontakt z Krysią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up