Informacja po spotkaniu 29.XI.2018 – CD

W nawiązaniu do naszej ostatniej informacji po spotkaniu z Pracodawcą w dniu 29.XI.2018 oraz komunikatu wystosowanego przez Pracodawcę informujemy, że jest to komunikat Pracodawcy, a nie naszej Organizacji. Nasz ruch  nie oznacza, że odstąpiliśmy od roszczeń wzrostu wynagrodzeń, na chwilę obecną rozmowy przybiorą trochę inną formę.  Na pewno nie odstąpimy od walki o wzrost wynagrodzeń  lub nie zamieniliśmy naszych żądań na 10zł wzrost dodatku za pracę w niedzielę, co sugerują niektórzy z Was pisząc i dzwoniąc po przeczytaniu komunikatu Pracodawcy. Aneks w sprawie wprowadzenia stawki godzinowej podpisaliśmy , gdyż była to nasza inicjatywa, o którą nikt przed nami oficjalnie nie postulował . Zależało nam, żeby ten aneks podpisać jak najszybciej choć nieznacznie się różni od naszego żądania ze sporu. Temat niedziel i tak już niedługo przestanie istnieć więc za bardzo się na nim nie skupialiśmy. Jednak uważaliśmy go za sensowny, bo teraz skończy się wykorzystywanie najczęściej pracowników, szczególnie tych niepełnoetatowych , którym kazano w niedziele pracować po 9 lub więcej godzin a płacą dodatek 100% przysługujący za pracę ponad 6 godzin . Tym sposobem skończą się dziwne sposoby szukania oszczędności przez niektórych DS.

Jednak zastanawia nas dlaczego powstało takie wielkie poruszenie  po komunikacie Pracodawcy ? Czyżby pracownicy liczyli na to, że nasza Organizacja  chce zrobić coś dobrego i uświadomiliście sobie że walczymy o dobro wszystkich pracowników ? Jeśli tak jest to mamy złą wiadomość dla tych którzy liczą na nas, a nie chcą być z nami. Od nowego roku zmienia się ustawa o Związkach Zawodowych, zmienia się na naszą niekorzyść. Mianowicie jeśli nie będziemy posiadali 5% uzwiązkowienia, to Pracodawca nie będzie musiał uzgadniać z nami najważniejszych spraw tj.zmiany w regulaminie pracy i regulaminie wynagradzania i premiowania. W związku z tym jednostronnie będzie mógł wprowadzać zmiany ! A z informacji jaką posiadamy dnia 28 listopada br. miało miejsce komitetu rady pracodawcy z pracodawcą gdzie była mowa o włączeniu premii 13 i 14 oraz jakiejś części turbiny do podstawy ! Czyli pojawia się po raz kolejny ta propozycja, którą raz udało nam się zablokować. Jednak tym razem może być trudniej, rada zapewne klepnie to pozytywnie, a być może że my nie będziemy mieli na to wpływu gdyż nie będziemy mieli 5% uzwiązkowienia ! Dodatkowo proszę się nie zdziwić, jak na dniach powstanie nowa Organizacja Zakładowa tzw. „ŻÓŁTY ZWIĄZEK” bo już mówiła o tym przedstawicielka rady pracodawcy z Targówka na MSI .  Ta zła wiadomość dotyczy również tych, którzy liczą że dostaną jakąś mega kasę w kwietniu ! Już dziś można przewidywać jaka będzie propozycja podwyżek : 2600zł (podstawa) + 400zł (13 i 14) +200zł (z turbiny) + 150zł (za niedzielę, która odejdzie w 2019 roku) + 50zł (gratis) co w sumie da 3400zł stawki wejściowej co będzie hitem pijarowym ! Tak można zrobić podwyżki z pieniędzy pracowniczych , a ślepi przekonają się dopiero porównując PITy !

W związku z powyższym decyzję o przyszłości pozostawiamy Wam Pracownikom , my na siłę nikogo do siebie nie przekonujemy, a może niebawem przekonacie się że związki były, są i będą potrzebne ! Teraz każdy z Was ma los w swoich rękach !

Ponadto na spotkaniu przekazaliśmy Pracodawcy pisma w sprawach socjalnych  ( zorganizowania spotkania przedstawicieli związków i przewodniczących komisji socjalnych, zabudżetowania w przyszłych latach środków na imprezy integracyjne dla Pracowników oraz zwrotu środków wydatkowanych w sposób nieprawidłowy na konto ZFŚS) o czym nie było mowy w komunikacie Pracodawcy , choć o sprawach socjalnych wzmianka się znalazła. Na najbliższym spotkaniu w sprawach socjalnych będziemy rozmawiali o regulaminie ZFŚS i podziale środków ! Temat regulaminu jest dla nas priorytetowy, ale chyba tylko dla nas ponieważ po trwających pracach i po ostatnim spotkaniu pod koniec września zamiast prace kontynuować Pracodawca nagle przesłał aneks do regulaminu, co jest niezrozumiałe .

 

5 thoughts on “Informacja po spotkaniu 29.XI.2018 – CD

 • grudzień 4, 2018 at 11:54 am
  Permalink

  Na Targowku juz od dawna przedstawicielka rady maci we wszystkim… moze ma w tym jakis cel…
  Wszystkie niepowodzenia organizacji czegokolwiek z funduszu zwala na zwiazki… imprezy, bony a nawet slyszalem ze karnety do kina ktos zaproponowal to stwierdzila ze o to nawet nie zapyta zwiazkow…
  A jaki poglad ma zwiazek na zakup dla chetnych pracownikow karnetow do kina czy bonow sodexo.

  Reply
  • grudzień 5, 2018 at 12:29 pm
   Permalink

   Dziękujemy za informację, sprawą wypowiedzi z MSI przedstawicielki rady już się zajęliśmy.
   Natomiast co do bonów i biletów to jak najbardziej.

   Reply
 • grudzień 8, 2018 at 1:38 pm
  Permalink

  Co to wszystko daje, rozmowy, pertraktacje a rezultatu nie widac tylko tracimy czas a góra robi co chce, pracownik ze stazem 5-8 letnim zarabia tyle co kasjerka w lidlu po roku czasu.

  Reply
 • grudzień 15, 2018 at 8:37 am
  Permalink

  Nie, na takie imprezy są środki obrotowe, ale na imprezy dla zwykłych pracowników już nie i próbuje się to robić za środki socjalne. I tu jest pytanie: gdzie ta sprawiedliwość ?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up