INFORMACJA – TABLICE

Zgodnie z przekazaną informacją po spotkaniu z Pracodawca , które miało miejsce dnia 18 października o czym pisaliśmy http://solidarnosc-castorama.pl/?p=385  ze sklepów znikły nasze tablice . O tym fakcie zostaliśmy poinformowani pismem od Pracodawcy z dnia 21 grudnia 2017r. Takiej decyzji mogliśmy się spodziewać o czym informowaliśmy w w/w wpisie z dnia 20 października, a jest ona konsekwencją wypowiedzenia zawartych porozumień z Pracodawcą. Niestety po zmianach w dziale HR nasze kontakty i brak współpracy z Pracodawcą doprowadził do wypowiedzenia porozumień , które tworzyliśmy wspólnie przez kilka miesięcy.

Bak naszych tablic nic nie zmienia w funkcjonowaniu Organizacji Związkowej. Naszym najlepszym źródłem przekazywania informacji nadal pozostaje Facebook , pomimo próby ograniczenia nam go z Wami w sprawie sądowej którą Pracodawca przegrał. Po liczbie polubień i ilości wyświetleń poszczególnych postów widzimy jakim zainteresowaniem cieszy się nasza działalność. Jedyne nad czym ubolewamy to fakt na zbyt małą liczbę członków Naszej Organizacji, która pomimo odejść z firmy regularnie rośnie. Jednak nie poddajemy się i nadal będziemy zabiegali o wzrost uzwiązkowienia , bo w ilości siła.

Kolejnym ograniczeniem związanym z wypowiedzeniem porozumień jest niemożliwość organizowania godzin otwartych , które i tak nie przynosiły zamierzonego efektu głównie przez działania Pracodawcy ( wspomnieć należy chociażby miejsce spotkań z Pracownikami ). Takie właśnie zachowania Pracodawcy doprowadziły do wypowiedzenia porozumień.

W sprawie tablic i kontaktów z Pracownikami wystosowaliśmy kolejne pismo do Pracodawcy i oczekujemy na odpowiedź. Jednak podejrzewamy że niestety będzie to kolejna sprawa , którą będzie musiała zająć się prokuratura.

Od dziś będziemy stosowali inne praktyki na dotarcie do Pracowników , mimo iż Pracodawca w swoim piśmie z dnia 21 grudnia 2017r pisze : ” Zgody Pracodawcy wymaga wejście na teren Sklepu przedstawiciela Związku Zawodowego, który nie jest Pracownikiem Castoramy.”  Co dobitnie pokazuje jakie jest nastawienie Pracodawcy do Związków Zawodowych w Castorama Polska Sp. z o.o.  W związku z takim nastawieniem i podejściem będziemy starali się przenieść nasze kontakty na wyższy szczebel. Ponieważ w Anglii i Francji również funkcjonują ZZ z którymi relacje poszczególnych zarządów wyglądają poprawnie.

 

One thought on “INFORMACJA – TABLICE

  • styczeń 5, 2018 at 4:18 am
    Permalink

    I bardzo dobrze może w końcu SOLIDARNOŚĆ zrobi w tej firmie porządek inwestują w firmę a pieniędzy dla ludzi na podwyżki nie ma jak dają to śmieszne 100 zl brutto

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up