ZFŚS – ZAKŁAMYWANIE RZECZYWISTOŚCI , ZAKAZ ZATRUDNIANIA

Dnia 26 lutego pisaliśmy ( http://solidarnosc-castorama.pl/?p=429 ) o problemach związanych z wypłatami świadczeń socjalnych, które powstały z powodu wytycznych Pracodawcy

oraz braku odpowiedzi na nasze pismo wystosowane do Pracodawcy w październiku 2017r.

Poniżej załączamy  zdjęcie pisma Dyrektora ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej

Jak wynika z załączonych zdjęć Pracodawca wydał wytyczne aby świadczenia socjalne nie zostały wypłacane Pracownikom, ponieważ Związki Zawodowe nie przesyłają oryginałów protokołów socjalnych. Związki Zawodowe pismem z dnia 17 października 2017r. stwierdziły że nic nie stoi na przeszkodzie aby korespondencję socjalną przesyłać za pomocą skanów i wezwały Pracodawcę do wskazania ewentualnych podstaw prawnych uniemożliwiających takie działanie. Na pismo nie otrzymaliśmy odpowiedzi i zaczęliśmy przesyłać skany. Pracownikom pod koniec lutego mówiono że nie otrzymają świadczeń bo Związki nie przesłały oryginałów protokołów. Jednak ostatniego dnia naliczania wynagrodzeń za luty (prawdopodobnie 2 marca) Dyrektor ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej  zmienił wytyczne i nakazał wypłatę świadczeń. Po czym dnia 6 marca podpisał ze Związkami Zawodowymi porozumienie o przesyłaniu dokumentacji socjalnej za pomocą skanów.

Takie postępowanie po raz kolejny pokazuje jak postępuje nasz Pracodawca i że od walki ze Związkami nie powstrzyma go nawet krzywdzenie Pracowników. Swoim pijarowskim pismem do Pracowników , które otrzymały osoby korzystające w tym czasie ze świadczeń socjalnych, Pan Dyrektor chciał się wybielić a winę zrzucić na Organizację Związkową !

Wszystko odbyło się za pomocą wytycznych z ADS i przy współpracy z radą pracowniczą.

My tej sprawy nie pozostawimy bez odzewu, ponieważ nie pozwolimy na oczernianie naszej Organizacji.

W tym miejscu podkreślić należy współpracę Pracodawcy z radą, która w ostatniej informacji po spotkaniu z dnia 1 lutego 2018 podaje :

Nam również na spotkaniu w dniu 6 marca 2018r. Pracodawca  potwierdził że nie będzie ograniczenia zatrudnienia w związku z ograniczeniem handlu w niedzielę. Jednak na pytanie czy sklepy otrzymały wytyczne o zakazie zatrudniania, odpowiedziano nam że TAK ! W związku z tym jakby tego nie ubierano w piękne słowa , wiąże się to z ograniczeniem liczby personelu !

 

One thought on “ZFŚS – ZAKŁAMYWANIE RZECZYWISTOŚCI , ZAKAZ ZATRUDNIANIA

  • marzec 14, 2018 at 4:09 am
    Permalink

    JEDEN WIELKI CASTO- BURDEL

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up