IKEA podnosi pensje pracownikom – a Castorama ?????????

Poniżej przedstawiam Wam artykuł o podwyżkach jednej z sieci. Wzrost wynagrodzeń wyniesie 25% i podstawowe wynagrodzenie wyniesie minimum 3200zł.

My podczas rozmów słyszymy że nie mamy pojęcia i nie wiemy z jakimi kosztami wiąże się podwyżka na poziomie 15%, a propozycja pensji na poziomie 3300zł jest abstrakcyjna i budzi szyderczy uśmiech na twarzach.

Jak widać zarządy IKEA, Kauflandu, Lidla i innych również nie mają pojęcia !

„IKEA podnosi pensje pracownikom”

„Pensje pracowników w sklepach IKEA od nowego roku pójdą mocno w górę. Podwyżki otrzyma blisko 90 procent pracowników. Nowe minimalne stawki w wysokości 20 złotych brutto za godzinę, obowiązywać będą od stycznia 2017 roku.

W IKEA Retail cały system płac ulegnie waloryzacji, w wyniku czego blisko 90 proc. pracowników otrzyma podwyżki. Zmiany związane z poprawą wynagrodzeń są częścią strategii zakładającej stały rozwój i tworzenie IKEA Retail, jako wspaniałego miejsca pracy – czytamy w komunikacie.

– Pracownicy są dla nas bardzo ważni, stanowią filar sukcesu IKEA Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów – mówi Michał Pióro, Dyrektor HR, IKEA Retail w Polsce. – Zależy nam, żeby płaca w IKEA Retail pozwalała nam w praktyce realizować wizję tworzenia lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Chcemy, aby jak najwięcej osób postrzegało IKEA Retail jako wyjątkową, znaczącą i godną zaufania markę, firmę i pracodawcę – dodaje.

IKEA Retail w Polsce zatrudnia prawie 4 tysiące osób. Blisko 3 tysiące z nich pracuje na pełnych etatach. Obecna minimalna stawka godzinowa obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. i wynosi 15 złotych brutto. Ważną częścią całościowego pakietu wynagradzanie pracownika są benefity oraz plan emerytalny. Plan jest w całości finansowany przez IKEA Retail i stanowi inwestycje firmy w przyszłość pracowników.”

źródło: http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/ikea-szykuje-duze-podwyzki/hym53p

3 thoughts on “IKEA podnosi pensje pracownikom – a Castorama ?????????

 • grudzień 15, 2016 at 3:33 pm
  Permalink

  IKEA bardzo chętnie przyjmuje „castoludków” w swoje szeregi, jeśli pracodawca casto tego nie zauważy, może się obudzić z ręką w…. Wiecie w czym 😉 Dzisiaj świeżo zatrudnieni, młodzi pracownicy, Mają prawie zerowe umiejętności oraz wiedzę o tym czym handlują (oszczędności na szkoleniach ??).
  To castorama Polska, robi największe obroty dla K-F, a zarabiamy najmniej w sieci. Należałoby życzyć Nam na Nowy Rok, pracy za uczciwe wynagrodzenie, czego Wami sobie życzę. Związkom zaś, konkretnych negocjacji (takich na poziomie IKEA) nie 2 – 3,5 %

  Reply
 • luty 17, 2017 at 8:04 am
  Permalink

  Bo My pracujemy na Europę… Płacą nam tyle ile muszą czyli minimum! Lepiej zatrudniać nowych bo staży się już wypalili…. Stary pracownik jest nie wygodny za dużo gada i za duzo chce zarabiać.

  Reply
  • luty 19, 2017 at 6:54 pm
   Permalink

   Stary pracownik to doświadczenie, wiedza o produkcie i szybkość działania oraz wysoka kultura obsługi klienta. Młody aby dojść do tego poziomu potrzebuje paru lat. Ci co się wypalą, odchodzą sami, nikt ich nie zmusza. Ilu widziałem młodych którzy rezygnowali po paru dniach bo za ciężko, bo mi się nie chce, bo się można pobrudzić, bo praca z klientem itd.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up