ZFŚS – WYPŁATA ŚWIADCZEŃ – informacja

W październiku 2017r. wysłaliśmy do Pracodawcy pismo o treści :

„W związku z powtarzającymi się sytuacjami związanymi z niedoręczaniem Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o.o.  na czas protokołów ZFŚS, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie ich zaakceptować w takim terminie, aby środki z ZFŚS zostały wypłacone Pracownikom wraz z najbliższym wynagrodzeniem, wnosimy aby wszystkie protokoły socjane były doręczane nam w formie skanów na adres e-mail castosolidarnosc@op.pl . Taka forma komunikowania zdecydowanie przyspieszy wymianę korespondencji miedzy nami i spowoduje, że nie ucierpią na tym (tak jak w Castorama Bytom) Pracownicy.

Wskazujemy, że żaden przepis prawa nie zabrania takiej formy komunikowania. W przypadku gdyby Castorama Polska sp. z o. o. miała inne zdanie, prosimy o wskazanie podstawy prawnej takiego stanowiska.”

NA PISMO DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE OTRZYMALIŚMY ODPOWIEDZI !

W związku z tym od dnia 1 lutego korespondencję socjalną odsyłamy na sklepy za pomocą skanów. Jednak otrzymujemy informację że sklepy mają inne wytyczne i bez oryginałów dokumentów nie będą wypłacane świadczenia, oto jedna z odpowiedzi: „…., jednak w związku z brakiem oryginalnego protokołu, nie możemy dokonać wypłaty świadczeń pracowniczych.”

Istnieje zatem realna obawa że świadczenia socjalne nie zostaną wypłacone wraz z najbliższym wynagrodzeniem i będzie tak na podstawie wytycznych Pracodawcy !

Bardzo ubolewamy, że Pracodawca po raz kolejny chce w złym świetle przedstawić naszą Organizację i czyni to kosztem Pracowników. Mimo wszystko mamy nadzieję, że sprawa zakończy się bez uszczerbku dla Pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Scroll Up