ZFŚS – KOMUNIKAT i propozycja wysokości świadczeń i podziału środków.

Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy , Pracownicy Castorama Polska Sp. z o.o.

Zapraszamy do obejrzenia naszego nagrania informacyjnego w sprawie ZFŚS , oraz z zapoznaniem się z naszym komunikatem i proponowaną tabelą świadczeń dla Pracowników.

W związku z pojawiającymi się informacjami obwiniającymi naszą Organizację za powstałą sytuację z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych , Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o.o. informuje, że nie jest odpowiedzialna za zaistniały stan faktyczny. Przekazywane Wam informacje są próbą dyskredytacji i oczerniania naszej Organizacji. Ostatnią taką informacją jest komunikat Dyrektora ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej z dnia 3 stycznia 2019r. w sprawie której Pan Dyrektor otrzymał wezwanie do sprostowania tej nieprawdziwej i wprowadzającej w błąd informacji. W przypadku braku sprostowania sprawę skierujemy do sądu.

W celu zapoznania się szczegółowo z przebiegiem rozmów i okoliczności zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku    ( https://www.facebook.com/solidarnosc.castorama ) lub naszej strony ( http://solidarnosc-castorama.pl/ ) gdzie przedstawiamy i opisujemy szczegółowo sytuację związaną z ZFŚS.

Wyjaśniając sytuację z Benefitem a szczególnie z kartami MultiSport informujemy, że nie wiemy dlaczego karty obecnie nie działają, nie posiadamy również wiedzy dlaczego punkty z Benefitu przepadły z dniem 6 a nie 31 grudnia. To Pracodawca jest odpowiedzialny za współpracę z Benefitem. Warto wspomnieć, że Pracodawca w swoim piśmie z dnia 3 stycznia 2019r. zapewnił, że karty będą działały do końca stycznia !

Na dzień dzisiejszy na koncie Benefitu pozostały środki niewykorzystane z zeszłego roku, w związku z tym w przypadku braku porozumienia o które zabiegamy, zaproponowaliśmy uruchomienie  tej kwoty w trybie natychmiastowym w celu zapewnienia ciągłości świadczeń. W tym celu zawnioskowaliśmy również o przeksięgowanie rezerwy na pule jednostkowe, gdyż zgodnie z otrzymaną informacją od Pracodawcy rozważa on możliwość zasilenia kont socjalnych tegorocznym odpisem przed końcem maja, ale nie zostały podjęte żadne decyzje, co grozi brakiem środków na wszystkich kotach socjalnych tj. Benefit, Wypoczynek, Pule Sklepowe do czerwca bieżącego roku.

Komunikat dla pracowników 2019-1

 Poniżej przedstawiamy tabelę z propozycją wysokości świadczeń jaką przedstawiliśmy Pracodawcy, która jest korzystniejsza od tej przesłanej przez Pracodawcę.

TABELA ŚWIADCZEŃ

 

One thought on “ZFŚS – KOMUNIKAT i propozycja wysokości świadczeń i podziału środków.

  • styczeń 17, 2019 at 6:27 pm
    Permalink

    W biedronce czy w lidlu potrafią się jakoś dogadać a u nas jak zwykle burdel może wyczekiwane widmo strajku na majówkę coś wkońcu wniesie w rozmowy?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up