BYŁY SOBIE PODWYŻKI

Jakiś czas temu na jednej z tablic pokazał się plakat informacyjny „CZY WIESZ ŻE :” gdzie informuje się pracowników o tym, że nasz Pracodawca  zawsze odprowadza podatki i składki ZUS a wynagrodzenia zawsze płaci w terminie. Czyli jakby tego nie nazwać wykonuje coś, co należy do jego obowiązków (to tak jakby pracownik w CV wpisał że jest super pracownikiem bo przychodzi do pracy). Ale jednak skoro nadszedł ten dzień, dzień w którym wynagrodzenia zostały zaksięgowane na naszych kontach i są to te wynagrodzenia powiększone o ostatnie podwyżki przyznane przez Pracodawcę pozwolimy sobie na mały komentarz w sprawie owych podwyżek.

Zapewne nasz komentarz nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak nas nie obowiązuje zasada wyznawana zapewne do dziś przez jednego z DS „Nająłeś się za psa, to szczekaj jak Ci każą”

Wracając jednak do tematu. Proces podwyżek się zakończył i obowiązuje od kwietnia, jednak uznaniowy system ich przyznawania  po raz kolejny okazał się niedoskonały i ujawnił wiele nieprawidłowości. Najwięcej z nich zgłaszano nam w sprawie kwestionariuszy do oceny Pracowników, które finalnie okazały się niepotrzebne i niczemu poza byciem tzw. „podkładką” nie służyły.  Bo jak się okazało pracownicy z wysokimi ocenami mogli dostać mniejszą podwyżkę od pracowników z niższymi ocenami, ale zanim to nastąpiło zgłaszano nam przypadki nakazów wydawanych przez DS w sprawie poprawy kwestionariuszy ze względu na zbyt wysokie oceny. Zdarzył się też kwestionariusze wypełnione ołówkiem, pod którym kazano się pracownikom podpisać.

Mimo hucznych zapowiedzi, sprawa podwyżek zakończyła się jak zwykle, delikatnie mówiąc, niezadowoleniem wśród doświadczonych pracowników. Pracownicy z małym stażem mogli otrzymać nawet 400zł co ma się nijak do 100-200zł dla Pracowników z dłuższym stażem. Jest nawet tak, że pracownicy z 5 letnim stażem zarabiają 2700zł, pomimo innych zapowiedzi. Doświadczeni Pracownicy mają już dość oklepanych historyjek o szklance do połowy pełnej, bo z naszego punktu widzenia ta szklanka nadal nie jest pełna  – CZYLI ZAROBKI SĄ ZA NISKIE ! Dlatego zapowiadamy dalszą walkę o wzrosty wynagrodzeń, w szczególności dla doświadczonych Pracowników firmy licząc na ich reakcję i wstępowanie w nasze szeregi !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up