PODWYŻKA O 1050zł W CIĄGU 4 LAT

My niecierpliwie czekając na powołanie mediatora w toczącym się sporze zbiorowym, jak na razie możemy pokazywać sukcesy innych. Tym razem porozumienie płacowe w gliwickim Oplu. Wzrosty wynagrodzeń na przyzwoitym poziomie. Może zmiana w naszej firmie przyniesie coś dobrego dla Wszystkich pracowników Castorama.

Wieloletnie porozumienie płacowe w gliwickim Oplu

NSZZ Solidarność i pozostałe związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland  podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają już od stycznia tego roku.
– To dobre porozumienie, spełniające oczekiwania załogi. Dzięki jego zapisom wynagrodzenie zasadnicze pracownika produkcyjnego z dłuższym stażem pracy wzrośnie łącznie w ciągu najbliższych 4 lat o ok. 1050 zł – mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w GMMP. Dodaje, że wzrost płacy zasadniczej spowoduje również zwiększenie wysokości premii wypłacanej w gliwickim Oplu co pół roku.
Jak wynika z zapisów porozumienia podpisanego 21 grudnia, w 2017 roku płace zasadnicze pracowników GMMP wzrosną o 4,2 proc. Dodatkowo wraz z wypłatą za marzec załodze zostanie wypłacona premia w wysokości 1000 zł.
W przyszłym roku podwyżka w gliwickim Oplu będzie miała charakter kwotowy. Wynagrodzenie każdego pracownika fabryki poza kadrą zarządzającą wzrośnie o 350 zł. – To był postulat zgłaszany przez samych pracowników, aby w jednym roku wynagrodzenia wzrosły o równą kwotę dla wszystkich – wskazuje przewodniczący.
W 2019 roku wynagrodzenia zasadnicze w GMMP wzrosną o 4,5 proc. Identycznie w 2020 roku. Ponadto w tych dwóch latach podobnie jak w roku bieżącym pracownicy dostaną jednorazowe bonusy w wysokości 1000 zł, które będą wypłacane wraz z wypłatą za marzec.
Dokument podpisany grudniu to już kolejne wieloletnie porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla. Jak podkreśla Mariusz Król, taki sposób regulowania wzrostu płac w zakładzie
jest korzystny dla pracowników. – Wieloletnie porozumienia gwarantują jasne zasady podwyżek, precyzyjnie określają ich wysokość oraz termin wprowadzenia. Dzięki temu każdy pracownik wie, ile będzie zarabiał w najbliższych latach – podkreśla przewodniczący.
Oprócz porozumienia płacowego związki zawodowe zawarły również z dyrekcją fabryki porozumienie dotyczące wprowadzenia dodatkowych 5 minut płatnej przerwy w pracy.
– Dotychczas mieliśmy dwie przerwy w ciągu dnia pracy trwające 12 i 18 minut. Od teraz przerwy będą trzy – dwie po 10 minut i jedna 15-minutowa. Praca na taśmie produkcyjnej
jest bardzo wyczerpująca nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Dzięki zapisom porozumienia dzień pracy zostanie podzielony na cztery części, a pracownicy będą mogli odpocząć
co niespełna dwie godziny. To umożliwi im lepszą regenerację – tłumaczy Mariusz Król.
General Motors Manufacturing Poland zatrudnia ok. 4 tys. pracowników. Gliwicka fabryka produkuje Opla Astrę hatchback V generacji, Astrę sedan IV generacji, Astrę GTC oraz
kabriolety Cascada. Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla GMMP. Z taśm produkcyjnych zjechało rekordowe 201 tys. samochodów, czyli najwięcej w 18- letniej historii zakładu.
GMMP w Gliwicach został otwarty w 1998 r. Obecnie składa się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych w Gliwicach, zakładu produkcji silników w Tychach oraz Centrum Usług Wspólnych.
źródło: http://www.solidarnosckatowice.pl/pl-PL/wieloletnie_porozumienie_placowe_w_gliwickim_oplu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Scroll Up