PODWYŻKI

Witajcie.

Temat walki o wzrosty naszych wynagrodzeń ciągle jest na fali i budzi Wasze ogromne zainteresowanie. Świadczą o tym udostępniane na naszym profilu na FB linki (poniżej) o tym co się dzieje w innych firmach, jak również przesyłane w formie wiadomości Wasze spostrzeżenia i uwagi .

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21253338,kolejna-siec-sklepow-podnosi-place-nowy-pracownik-nie-zarobi.html#BoxBizLinkZ20

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/lidl-zapowiada-kolejne-podwyzki-wynagrodzen,139646.html

Tak jak pisaliśmy wcześniej my nie odpuszczamy i nie odpuścimy walki o lepsze wynagrodzenia dla pracowników Castoramy. Spór jest w toku i w chwili obecnej oczekujemy na powołanie mediatora przez Ministra Pracy, do którego z wnioskiem miał wystąpić Pracodawca.

W obecnej sytuacji  zastanawia nas natomiast Wasza bierność z wstępowaniem w nasze szeregi. Cieszy nas Wasza aktywność, liczba wyświetleń postów i polubień strony. My przez okres naszej działalności pokazaliśmy że walczymy o WSZYSTKICH i DLA pracowników (podwyżki 2015, podwyżki 2016, dofinansowanie do wczasów), tak samo jest teraz. Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia w postaci liczby członków. Zrozumcie, że z liczbą 300 członków  jesteśmy w stanie np. zablokować likwidację premii 14-stki. Natomiast żeby skutecznie walczyć o Wasze interesy organizacja powinna być liczna i myślę tu o 2 , 3 tysiącach członków. Takich, którzy nie będą bali się zastrajkować jeśli będzie taka potrzeba. Uwierzcie że przy takiej liczebności Związek Zawodowy wywalczy dużo więcej i pensja tak jak powiedziałem ostatnio w Centrali na poziomie 3300 to powinno być minimum patrząc na wiedzę i jaką pracę wykonują pracownicy Casto. Weźcie pod uwagę ile np. mogą wywalczyć dla siebie górnicy, a mogą bo jest ich bardzo dużo i nie boją się nawet wyjść na ulicę. My na ulicę raczej wychodzić nie będziemy, ale chcemy aby płace w naszej firmie znacząco wzrosły. Dlatego zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi, i nie nabierajcie się na teksty że jak się zapiszecie to pracodawca będzie o was wiedział. NASI CZŁONKOWIE SĄ ANONIMOWI !

2 thoughts on “PODWYŻKI

  • styczeń 23, 2017 at 3:33 pm
    Permalink

    a kiedy za carrefoury sie wezmiecie?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up