OŚWIADCZENIE O DOCHODZIE vs 500+

Po artykułach na Onet.pl w  sprawie 500+ i doliczania go do dochodu w sklepach sieci Auchan o czym pisaliśmy na naszej stronie pojawiło się kilka spraw i wątpliwości dotyczących zbieranych oświadczeń od pracowników Castoramy, które postaramy się wyjaśnić.

Faktem jest że w regulaminie ZFŚS istnieje zapis o doliczaniu tego świadczenia do dochodu. Jednak pamiętać należy że składane oświadczenia dotyczą dochodów uzyskanych w 2015 roku , w którym nikt z nas tego świadczenia nie pobierał, gdyż obowiązuje ono od kwietnia 2016 roku. W związku z powyższym jeśli pracodawca wymaga od Was doliczenia tego świadczenia do dochodów za rok 2015 to czyni to bezprawnie. Poniżej częściowe oświadczenie z zaznaczanymi kwestiami spornymi. Pkt 5. tego oświadczenia nie do końca jest zgodny z regulaminem ZFŚS. I budzi on najwięcej wątpliwości. Dokładnie podczas składana aktualizacji wymaga się od pracowników doliczania świadczenia 500+ mimo to że nadal dotyczy ono 2015 roku i w naszej ocenie nie powinno być ono doliczane. W razie wątpliwości służymy pomocą : castosolidarnosc@op.pl , 663881545. Prosimy również o informację na jakich sklepach kazano świadczenie 500+ doliczać do dochodu.

Sprawą doliczania tego świadczenia do dochodu za rok 2016 w roku socjalnym 2017/2018 zajmiemy się na pewno, przed rozpoczęciem nowego roku socjalnego !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up