MSI i przekaz do Pracowników

Na sklepach trwają Miesięczne Spotkania Informacyjne na których przedstawiciele Pracodawcy i rady pracowniczej nadal oczerniają naszą Organizację poprzez przekazywanie nieprawdziwych informacji.

Na jednym ze sklepów Dyrektor wmawiał pracownikom, że nasz Związek w grudniu zablokował 10% podwyżki oraz przeniesienie 13-stki na osobne konto a 14-stki włączenie do podstawy. Dementujemy tą informację ! Związki Zawodowe nie mają takiej mocy, żeby zablokować dawanie podwyżek, Związek Zawodowy  NSZZ Solidarność w Castorama Polska jest od tego żeby walczyć o wzrosty wynagrodzeń, co udowadniamy naszym postulatem 900zł podwyżek. Pracodawca w każdym momencie może je dawać i będziemy temu przyklaskiwać, nie raz o tym informowaliśmy. Ponadto w sprawie 13-stki  i 14-stki nie otrzymaliśmy żadnego pisma o próbie likwidacji. Takie informacje dotarły do nas z zebrania dyrektorów. My sprawę szybko nagłośniliśmy, czego efektem było natychmiastowe wycofanie się pracodawcy z tego pomysłu.

Na innym ze sklepów przedstawicielka rady powiedziała, że obecna sytuacja z funduszem socjalnym to nasza wina, że już w październiku otrzymaliśmy wszystko, ale odmawiamy przyjazdu na spotkania i celowo nie odbieramy korespondencji lub robimy to jak najpóźniej. Tą informację również dementujemy, wystarczy zapoznać się z komunikatami pracodawcy w których pisze się, że niby podział środków był przesłany do nas w listopadzie. Niby, bo podziałem tego nazwać nie można było, podobnie jak tabele poszczególnych świadczeń, które przekazane i przedstawione pobieżnie w późniejszym terminie  zakładały propozycje niższych świadczeń dla pracowników. Co do kwestii odbierania korespondencji, ciekawe skąd przedstawicielka rady posiada takie informacje. Może z tego samego źródła co jedna z przedstawicielek rady z Warszawy, która również posiadała i przekazywała nieprawdziwe informacje.

Takie sposoby oczerniania i dyskredytowania naszej Organizacji funkcjonują od pewnego czasu. My każde tego typu działania będziemy dementować, będziemy również bronić naszego dobrego imienia. Dlatego wszystkich naszych członków i wszystkie osoby niedające sobą manipulować, prosimy o nagrywanie tego typu oszczerstw pod naszym adresem i przesyłania nagrań do nas listownie jako anonimy ze wskazaniem osoby dopuszczającej się tego. Wówczas będziemy wyciągać odpowiednie konsekwencje w stosunku do tych osób.

Wszystkich tych, którzy coraz głośniej mówią o strajku informujemy, że to nie jest takie proste i strajku nie można przeprowadzić z dnia na dzień. Trzeba przeprowadzić cały proces, żeby nie narazić się na konsekwencje.

Na koniec, jeszcze jeden aktualny temat. Wybory do rady pracowniczej jeszcze się nie zaczęły, a już budzą kontrowersje. Dostaliśmy zapytanie : „Jak to jest, że osoba która kandyduje jest w komisji liczącej głosy ?”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up