SPÓR ZBIOROWY

Dnia 17 grudnia 2018r. Castorama Polska Sp. z o.o. otrzymała pismo z żądaniami  ( http://solidarnosc-castorama.pl/?p=699 ) co spowodowało wszczęcie sporu zbiorowego. Pomimo tego, do dnia dzisiejszego Pracodawca nie rozpoczął rokowań, choć powinien to uczynić w trybie niezwłocznym. Z otrzymanej informacji z Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie, spór został formalnie zgłoszony dopiero w zeszłym tygodniu. Co również powinno być zrobione niezwłocznie.

Postępowanie Pracodawcy jest analogiczne do tego z września, gdzie również opóźniał proces sporu zbiorowego co jest równoznaczne z utrudnianiem prowadzenia i rozwiązywania sporów zbiorowych. W związku z powyższym w sprawie zostało złożone kolejne zawiadomienie do Prokuratury. Mamy nadzieję że osoby odpowiedzialne za takie działania zostaną  odpowiednio ukarane, tym bardziej, że w sprawie sporu zbiorowego z września jest prowadzone już postępowanie !

Taka postawa Pracodawcy dobitnie pokazuje , jak wygląda dialog i współpraca. Dokładnie taką samą postawę prezentuje Pracodawca w sprawie ZFŚS ! Czym pokazuje ile znaczą dla niego pracownicy. Jesteśmy traktowani jak tania siła robocza, z która nie trzeba się liczyć !

Tym którzy, sugerują się słowami dyrektora generalnego , że : „Spełnienie naszych postulatów oznaczałoby koniec zysków dla Castoramy i utratę zaufania naszych akcjonariuszy” , uświadamiamy że koszt naszego postulatu 900zł wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników to jakieś 2 tygodniowe obroty firmy !!!

Biorąc pod uwagę powyższe, najważniejsi są akcjonariusze , oraz zyski bo jak mówi dyrektor generalny : „Musimy dbać o przyszłość naszych pracowników i przyszłość naszej firmy, a do tego konieczne jest zapewnienie zysków dla firmy. Zrobimy wszystko, aby to utrzymać, aby pozostać liderem…”

Nasza Organizacja NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska Sp. z o.o. po raz kolejny pokazuje działania i postępowanie Pracodawcy. My się tym jednak nie zrażamy i podejmujemy działania zgodne z przepisami prawa mające na celu poprawę warunków pracy i płacy wszystkich pracowników. Chcąc być bardziej efektywnymi w naszych działaniach zależy nam na zbudowaniu silnej Organizacji, która dokona wielu dobrych zmian.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu 663881545 lub castosolidarnosc@op.pl , wystarczy podać swój adres email a prześlemy dokumenty oraz szczegółową informację. Pamiętajcie również że u nas każdy członek jest anonimowy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up