INFORMACJE PO SPOTKANIACH

W dniach 19-20 czerwca odbyły się dwa spotkania  Przedstawicieli ZZ z Pracodawcą na sklepie Castorama Warszawa Wola.

W dniu 19 czerwca odbyło się spotkanie komisji BHP. Niestety nasz wielki optymizm z jakim podchodziliśmy po pierwszym spotkaniu prysł jak bańka mydlana. Owszem temat nowej gamy butów i rękawiczek na dniach powinien zacząć funkcjonować. Jadnak sprawy transportu towarów, które miały być głównym tematem spotkania pokazały że przedstawicielom komisji BHP ze strony Pracodawcy jest całkowicie obcy i najprawdopodobniej obojętny. Przedstawiciele komisji ze strony Pracodawcy na pierwszym spotkaniu zobowiązali się na to spotkanie przygotować zestawienie sprzętów typu : pieski, tukany , nożycówki dostępnych na sklepach, czego jednak nie uczynili. Zależało nam na tym ponieważ w naszej ocenie sprzętu transportowego na sklepach jest za mało, zresztą co potwierdził przykład ze sklepu na którym gościliśmy, gdzie okazało się że jest tylko jeden „szczeniak” którego np. pracownicy działu z płytkami dostali zakaz używania! W skutek czego łamią przepisy BHP wożąc całe palety płytek paleciakiem! Wychodzi na to, że komisja została powołana zgodnie z Kodeksem Pracy , który taki obowiązek nakłada na Pracodawcę. Jeśli okaże się że komisja ta będzie kolejnym sztucznym tworem nic nie mogącym a generującym koszty, to nasza Organizacja nie będzie w niej brała czynnego udziału. Następne spotkanie planowane jest na wrzesień i po nim podejmiemy decyzje w sprawie naszego zaangażowania w komisję BHP.

Spotkanie dnia następnego dotyczyło ZFŚS, na którym głównie skupiliśmy się na ustaleniu progów dochodowości. W efekcie rozmów i wyliczeń progi wzrosły o 100zł do góry od tych co były w zeszłym roku. Ponadto ustaliliśmy że osoby będące w najwyższej grupie dochodowości nie muszą wpisywać jaki mają dokładny dochód na członka gospodarstwa domowego, informacją wystarczającą będzie wpis że dochód na członka gospodarstwa domowego wynosi ponad 2600zł. Wprowadzone zostaną również delikatne zmiany w regulaminie ZFŚS, które mają poprawić jego czytelność. Zaznaczyć warto że, prace nad ustaleniem nowych progów dochodowości ułatwiły nam złożone oświadczenia o dochodach przez prawie 70% załogi. Dzięki czemu mogliśmy z dużym prawdopodobieństwem obliczyć wykorzystanie środków funduszowych w tym roku socjalnym. Mamy nadzieją że dzięki wprowadzanym zmianom, które następują głównie po naszych propozycjach  coraz więcej Pracowników skorzysta ze środków socjalnych. Uważamy że jest to pokazanie się Organizacji Związkowej z dobrej strony, ponieważ kolejny rok z rzędu wprowadzane zmiany są z myślą i na korzyść Pracowników.

Na dzień 6 lipca mamy zaplanowane spotkanie przedstawicieli Związków z Pracodawcą na naszą prośbę. Na spotkaniu chcemy poruszyć kilka tematów, między innymi : podwyżki, premia Turbo, sprawy problematyczne ze sklepów . Po spotkaniu poinformujemy Was o przebiegu rozmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up