CIĄG DALSZY WALKI O PODWYŻKI.

Temat naszej walki o wzrost wynagrodzeń  ciągle jest na topie.  Poniżej artykuł z Nowiny.pl

Jak wiecie Zarząd Castorama Polska odrzuca nasze postulaty, głównymi powodami jest brak środków w zaplanowanym budżecie oraz fakt że pracodawca już w tym roku dał podwyżki. My żądamy wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników firmy i nie zadowala nas jakieś 3,6% przyznawane w sposób uznaniowy, a jak się okazuje prawie 30% załogi tej podwyżki nie otrzymało ! Pracodawca w trakcie rokowań w sporze zbiorowym wszczętym przez naszą Organizację nadal proponuje likwidację premii 14stki i włączenie jej do podstawy. My nie damy sobie zamydlić oczu i nie zgadzamy się na to ! Spór w chwili obecnej jest na etapie ustalania mediatora, ale przez niektóre działania cały proces zapewne zostanie opóźniony i przesunięty na przyszły rok .

„Komisja zakładowa NSZZ Solidarność działająca w Castoramie walczy o 10-proc. podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników sieci.

Wojciech Kasprzyk, przewodniczący „S” w Castoramie podkreśla, że pracodawca mimo bardzo dobrej kondycji spółki, odrzuca postulaty strony związkowej.

Spór zbiorowy wszedł już w etap rokowań. Ostatnie spotkanie strony związkowej z pracodawcą odbyło się 14 listopada i zakończyło się fiaskiem. W ocenie Solidarności propozycje przedstawiane przez pracodawcę podczas rokowań są nie do zaakceptowania. Dotyczą głównie likwidacji tzw. czternastki i doliczenia jej do podstawowego wynagrodzenia. – To tylko techniczne przesunięcie pieniędzy, które i tak pracownikom się należą. My domagamy się realnych podwyżek płac, adekwatnych do ciężkiej pracy w sieci i możliwości finansowych Castoramy, które w naszej ocenie, są znacznie lepsze, niż to przedstawia pracodawca podczas rozmów – podkreśla przewodniczący zakładowej Solidarności.

– Na tle innych firm płace w Castoramie wyglądają mizernie. Tym bardziej że teraz mamy rynek pracownika, na co inne firmy reagują, proponując znacznie wyższe stawki swoim pracownikom. Może się niebawem okazać, że w Castoramie nie ma kto pracować – dodaje związkowiec.

Castorama posiada w Polsce 76 sklepów i zatrudnia ok. 10 tys. pracowników. Solidarność powstała w sieci ponad 2 lata temu. Związek istnieje już w 39 sklepach, m.in. w Katowicach, Bytomiu, Żorach i Raciborzu.”

źródło:  http://www.nowiny.pl/biznes/123160-pracownicy-castoramy-chca-podwyzek.html?utm_source=internal&utm_medium=link-related-type-guessed&utm_campaign=news-related

One thought on “CIĄG DALSZY WALKI O PODWYŻKI.

  • grudzień 21, 2016 at 10:19 pm
    Permalink

    Ta i w przyszłym roku znowu dadzą po 50 zł. Wstyd już nikt tam nie zostanie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll Up